WHM’de yeni bir hosting hesabı nasıl açabilirim ? (New Account)

in cPanel/WHM

Linux/Cpanel sistemlerde,reseller paketine sahip iseniz ek olarak yeni bir hosting hesabı açabilirsiniz.
Bunun için http://www.siteadi.com/whm veya http://www.siteadi.com:2086 adreslerinden WHM panelinize giriş yapıyoruz.
Sol tarafta Account Functions menüsü altındaki, Create a New Account kısmına giriş yapıyoruz.
whm_new_account

Burada domain kısmına hesap açmak istediğiniz domainadını giriyorsunuz,Username otomatik oluşturacaktır,dilerseniz kendinizde bir username girebilirsiniz.Ardından password,şifrenizi oluşturuyorsunuz.
Hesap’a ait bir mail adresi giriyorsunuz. Ardından oluşturacağınıza hesaba ait alan adı,trafik miktarı gibi diğer limitleri ayarlıyoruz.

whm_new_account2

Eğer daha önceden oluşturmuş olduğunuz bir paket var ise Choose a Package kısmından paketi seçiyorsunuz ve en altta bulunan Create butonuna basarak hesabınızı oluşturuyorsunuz.
Fakat daha önce bir paket oluşturmadınız ve manuel olarak miktarları girmek istiyorsanız,örneği 1 Gb web alanı ve 10 Gb trafik miktarı girelim.
Disk Space Quato kısmına 1000 yazıyoruz,
Bnadwitdht Limit kısmına 10000 yazıyoruz diğer özellikleri limitsiz olarak ayarlıyoruz. Biz burada örnek olarak bu limitleri girdik.Sizler size tanımlanan kota ve trafik bilgileriniz doğrultusunda daha yüksek miktarlarda paket oluşturabilirsiniz. Limitlerimizi girdikten sonra en altta bulunan Create butonuna tıklayarak hesap bilgilerimiz aktif hale geliyor.
whm_new_account_3

0